Activitatea stațiilor ITP a fost reluată

26 November 2024, 12:51 (actualizat 26 November 2024, 18:54)

Activitatea stațiilor ITP a fost reluată începând din această dimineaţă. Angajații Registrului Auto Român au procesat în sistemul informatic documentele emise offline în perioada în care au fost întreruperi în funcționarea bazelor de date.

Vă reamintim că un incident tehnic produs joia trecută în camera serverelor de la RAR a blocat activitatea cu publicul a instituţiei şi a dus la formarea de cozi.

Reprezentanţii instituţiei au transmis că au decis că toţi clienţii să se prezinte, vineri, la reprezentanţe, conform programărilor, documentele urmând să fie eliberate ulterior, iar apoi să fie făcută plata serviciilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite