Doi adolescenți au vandalizat mai multe mașini parcate într-o zonă securizată din Sectorul 4. Imagini de pe camerele de supraveghere

18 June 2026, 22:34

Imagini revoltătoare cu doi adolescenţi care avariază mai multe maşini în Capitală. Cei doi tineri au fost surprinşi pe camerele de supraveghere în timp ce aruncă cu pietre şi sar pe mai multe maşini aflate într-o parcare.

Poliţia Capitalei face cercetări, după ce primarul Sectorului 4, Daniel Băluţă, a făcut publice imaginile și a precizat că adolescenţii au intrat prin efracţie într-un spaţiu securizat și au avariat mașinile.

Intr-o postare pe Facebook, primarul a avertizat că asemenea manifestări nu doar că pun în pericol siguranța publică, dar atrag și consecințe legale și financiare, pe care părinții minorilor vor trebui să le suporte.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite