Groapa de gunoi din Oradea, cuprinsă de flăcări. Incendiul a fost stins după o oră
Un incendiu violent a cuprins aseară groapa de gunoi din Oradea. Aproximativ 200 de metri pătrați au luat foc în jurul orei 22:00.
La fața locului au fost mobilizați peste 20 de pompieri și cinci autospeciale de intervenție.
Incendiul, care se manifesta pe o suprafață de aproximativ 200 de metri pătrați, a fost stins la aproximativ o oră de la începerea intervenției.
Echipajele de pompieri au rămas în continuare la fața locului pentru a căuta și lichida eventualele focare ascunse.

