Premierul Ilie Bolojan a mers la sediul PNL și a discutat cu liderii partidului, în prag de criză politică

15 April 2026, 23:32 (actualizat 16 April 2026, 00:22)

Premierul Ilie Bolojan a mers miercuri seară într-o vizită neanunțată la sediul Partidului Național Liberal București.

Discuțiile au fost deschise și directe, scriu membri ai organizației.

Potrivit unei postări pe Facebook, liberalii i-au transmis lui Bolojan că nu vor să își dea demisia – iar răspunsul lui a fost la fel de ferm: nu o va face.

Întrebat cum reușește să reziste în fața valului de critici, inclusiv din partea unor colegi din guvern, a răspuns „Când te înjură unii, e ca o binecuvântare”.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite