Darryl Nirenberg a depus jurământul în calitate de ambasador al Statelor Unite în România
Darryl Nirenberg a depus jurământul în calitate de ambasador al Statelor Unite în România, informează Ambasada SUA, într-o postare pe Facebook.
Ambasada Statelor Unite la București așteaptă cu interes să colaboreze sub conducerea sa pentru a aprofunda parteneriatul puternic și durabil dintre Statele Unite și România, se spune în mesajul postat pe Facebook.
Darryl Nirenberg își va prelua oficial funcția după prezentarea scrisorilor de acreditare președintelui României.

