Braşov: Tânără reţinută de poliţişti după ce ar fi încercat să-şi omoare iubitul, atacându-l cu un cuţit
O tânără în vârstă de 18 ani a fost reţinută de procurorii braşoveni pentru tentativă de omor, după ce şi-ar fi atacat iubitul cu un cuţit.
Potrivit unui comunicat transmis luni de Parchetul de pe lângă Tribunalul Braşov, iubitul care a supravieţuit este în stare foarte gravă.
Incidentele violente între tânăra de 18 ani şi iubitul său, care are 23 de ani, au avut loc în 21 februarie, în imobilul în care cei doi locuiau împreună, în localitatea Budila din judeţul Braşov.
„Pe fondul unui conflict spontan, inculpata, în vârstă de 18 ani, l-a înjunghiat pe concubinul său cu un cuţit în zona toracică, o singură dată, în urma înjunghierii victima prezentând pneumotorax şi hemopericard’, se arată în comunicatul citat.
Tânăra este cercetată pentru violenţă în familie, în forma tentativei de omor, au precizat anchetatorii.
sursa Agerpres

