Ambulanță cu pacient în stare critică, implicată într-un accident rutier, aproape de Gara Constanța! O asistentă a fost rănită
Ambulanță în misiune implicată într-un accident rutier la Constanța în această dimineață. Salvarea care transporta un pacient în stare critică se deplasa către spital cu semnalele acustice și luminoase pornite. A intrat în coliziune cu un alt autoturism în zona gării din oraș.
Polițiștii fac anchetă pentru a clarifica exact cum s-a produs impactul. Șoferul autoturismului implicat a refuzat transportul la spital, iar asistenta din ambulanță a suferit un traumatism și a fost dusă la spital.
Pacienta din salvare nu a fost rănită în accident, a fost preluată de o altă ambulanță și transportată la spital.

