Președintele Nicușor Dan a dansat în Hora Unirii, la Focșani. Huiduieli și baie de mulțime cu susținătorii
Președintele României s-a prins în hora Unirii, din piața publică de la Focșani, și a dansat alături de dansatori, alți demnitari, reprezentanți ai autorităților publice locale și alți susținători. În acest timp, alți focșăneni aflați în centrul orașului îl huiduiau.
Președintele a făcut sâmbătă o baie de mulține, la Focșani, după discursul din piața publică, în care s-a adresat și celor care îl huidiau de pe trotuarul opus tribunei.
Șeful statului s-a prins și în Hora Unirii și a dansat alături de dansatori profesioniști, alți demnitari, reprezentanți ai autorităților publice locale și alți susținători. În acest timp, alți focșăneni aflați în centrul orașului îl huiduiau.
În programul ceremoniilor de la Focșani a fost și o defilare a Brogăzii 282 Mecanizate Focșani și a altor batalioane de militari. Aceștia au fost singurii care au fost aplaudați în unanimitate de public, iar pe fondul defilării s-a scandat “Armata e cu noi!”

