Președintele României, Nicușor Dan, a petrecut Crăciunul în localitatea de origine a bunicilor
Președintele României, Nicușor Dan, a petrecut Crăciunul în localitatea de origine a bunicilor lui.
Este vorba despre Ileni, un sat de munte, în județul Brașov.
Membrii comunităţii l-au întâmpinat cu o colindă, iar mai apoi preşedintele s-a fotografiat împreună cu fiica lui, la muzeul din sat.
“A fost o întoarcere acasă, ca fiu al satului, un moment care ne-a reamintit că legătura cu locurile natale rămâne vie, indiferent de drumurile vieţii”. Este mesajul transmis de localnici pe reţelele de socializare.

