Generozitate în prag de sărbători. Angajaţii Inspectoratului General pentru Aviație au donat sânge
În goana după cadouri și cumpărături din perioada sărbătorilor, uităm uneori de cei care așteaptă în spitale cel mai de preţ dar, care să-i vindece ori să-i ţină în viaţă: sângele pentru transfuzii. Angajaţii Inspectoratului General pentru Aviație s-au gândit zilele acestea la ei și au demonstrat că generozitatea se simte și din gesturi mici.
Sunt cei care zboară ca să salveze vieți, iar acum, în pragul sărbătorilor, au venit din nou în ajutorul celor în nevoie. Un gest mic care poate face o mare diferență. Între viață și moarte.
Cu acest gând, angajații Inspectoratului General de Aviație au donat sânge pentru cei care, în această perioadă, au nevoie de operații chirurgicale complexe.
De sânge e nevoie tot timpul, dar mai ales în perioada sărbătorilor, când numărul donatorilor scade.
Totul cu speranță. Căci este vremea miracolelor. Dovadă că Moș Crăciun a apărut deja, și nu cu sania trasă de reni. Ci cu elicopterul, din înaltul cerului.
La Constanța, Moșul s-a adaptat rapid la condițiile locale. Și a venit pe mare, tras de delfini, supravegheat pentru siguranță, de scafandrii militari.
Moș Crăciun a venit cu un sac plin de cadouri, jucării și cărți pentru copiii care l-au așteptat pe mal. Și l-au întâmpinat cu poezii și cântece.

