Ultrașii Feyenoord Rotterdam au distrus un apartament din Capitală și au lăsat munți de gunoaie pe bulevarde
Imagini șocante cu suporterii olandezi circulă pe internet. Într-un videoclip postat pe o pagină dedicată ultrașilor, suporterii lui Feyenoord Rotterdam fac prăpăd într-un apartament din București. Totul s-a întâmplat după victoria FCSB.
Suporterii au rupt bucăți din pereți, scaune și au distrus decorațiuni din locuința în care s-au cazat.
În timp ce au pus totul la pământ, tinerii s-au amuzat pe seama distrugerilor provocate.
Fanii olandezi au făcut prăpăd și în drumul spre Arena Națională, lăsând în urmă cioburi și munți de gunoaie pe bulevardele din Capitală.
Peste 4.000 de suporteri au venit la București pentru meciul dintre campioana României și Feyenoord.

