Un tânăr de 19 ani a murit după ce a intrat cu maşina într-un copac, în județul Olt. Autoturismul a luat foc după accident

13 December 2025, 16:13 (actualizat 13 December 2025, 23:08)

Accident grav în județul Olt. Un tânăr de 19 ani a murit după ce a intrat cu mașina într-un copac pe Drumul Național 65, între Slatina și Găneasa, iar autoturismul a luat foc.

Când au ajuns pompierii la locul accidentului, mașina ardea în întregime, iar șoferul era blocat în interior, inconștient.

A fost extras de salvatori, dar nu mai avea semne vitale și prezenta arsuri pe întreg corpul. Autoturismul a fost distrus în totalitate.

“Pacientul a fost extras cu ajutorul accesoriilor pentru descarcerare, fără semne vitale, cu arsuri pe întreaga suprafaţă a corpului, autoturismul fiind distrus în totalitate în urma evenimentului”, precizează ISU Olt.

Poliţiştii fac cercetări pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul, în cadrul unui dosar penal de ucidere din culpă, informează IPJ Olt. 

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite