SUA: O parte din restaurantele și cinematografele din New York s-au redeschis și vor uncționa la 25 la sută din capacitate
În cinematografe nu vor avea voie decât maximum 50 de spectatori, iar distanța fizică trebuie respectată cu strictețe.
Sute de cinefili au înfruntat frigul ca să prindă un bilet.
Filmul nu a contat, ci dorința de a fi în sală. Cât privește restaurantele, și-au redeschis porțile doar cele mai mari care își pot permite să funcționeze la un sfert din capacitate.

