Încă doi candidaţi s-au înscris în cursa pentru Primăria Capitalei: George Burcea și Anca Alexandrescu
Încă doi candidaţi s-au înscris astăzi în cursa pentru Primăria Capitalei. Este vorba despre George Burcea, fostul soț al Andreei Bălan, candidatul susținut de Partidul Oamenilor Tineri, și de jurnalista Anca Alexandrescu, susţinută de AUR.
George Burcea, candidatul susținut de Partidul Oamenilor Tineri, a venit la sediul Biroului Electoral Municipal însoţit de liderul POT, Anamaria Gavrilă.
Jurnalistei Anca Alexandrescu, susţinută de AUR, i-au fost alături George Simion, dar şi alți reprezentanți AUR şi ai PNȚCD.
Până acum s-au mai înscris în cursă reprezentantul PNL, actual primar al Sectorului 6, Ciprian Ciucu, candidatul USR Cătălin Drulă şi independentul Alexandru Zidaru, cunoscut drept Makaveli.
Candidaţii își depun dosarele până pe 17 noiembrie, iar până cel târziu 19 noiembrie vor putea fi depuse contestaţiile.
Campania electorală se va desfășura între 22 noiembrie și 6 decembrie la ora 7, iar scrutinul va avea loc pe 7 decembrie.

