Primii fulgi de zăpadă la Chicago. Animalele de la grădina zoologică s-au bucurat de zăpada timpurie

11 November 2025, 14:55 (actualizat 11 November 2025, 17:36)

Animalele de la grădina zoologică din Chicago s-au bucurat de primii fulgi de zăpadă din acest an. Urşii polari, lupii şi bizonii s-au simţit ca acasă, după ce un val de aer arctic a lovit regiunea, iar temperaturile au scăzut brusc.


Odată cu frigul, şi-a făcut apariţia şi prima ninsoare — mult mai devreme decât în mod obişnuit.

Meteorologii au emis avertizări de vreme rea până luni, în mai multe regiuni din Statele Unite, unde sunt aşteptate ninsori abundente şi rafale puternice de vânt.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă