A intrat pe teren la 61 de ani. Patronul echipei Sănătatea Cluj a jucat pe ”Ion Oblemenco”, în Cupa României

30 octombrie 2025, 12:34

Patronul-președinte de la echipa Sănătatea Cluj, Aurelian Ghișa, 61 de ani, a intrat pe teren în ultimele minute ale meciului de Cupă cu Universitatea Craiova, pierdut cu 1-4 după ce echipa de liga a treia a condus la pauză.

Antrenorul Sănătății Cluj, Vasile Miriuță, dezvăluise, câteva ore mai devreme, în dialog cu GSP, că ”îl voi băga pe final pe domnul Ghișa”, conducătorul clubului, care este de meserie medic veterinar.

Asta s-a întâmplat în minutul 89 al meciului de pe ”Ion Oblemenco”, din prima etapă a fazei grupelor Cupei României.

Cu toate că a fost prezent pe teren, Ghișa nu a atins mingea, deși a fost implicat la un moment dat într-un duel fizic, încercând să coboare pentru a primi o pasă. El a stat sus și a fost mobil, căutând să se elibereze pentru a fi jucat, dar mai tinerii colegi nu l-au găsit, notează GSP.

”Reușesc să mă antrenez alături de băieți o dată, de două ori pe săptămână. Ăsta este secretul, în rest nu fac nimic special. Doar mă antrenez și fac sport săptămânal”, a afirmat Ghișa după meci, la PrimaSport.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite