Președintele Nicușor Dan a făcut o drumeție în natură, alături de familie. „Copiii au fost cei mai încântați”

Nicusor Dan, în drumetie cu familia/Foto: Captură Facebook Nicusor Dan
11 august 2025, 09:06 (actualizat 11 august 2025, 09:07)

Președintele Nicușor Dan a ales să petreacă timpul alături de familie, într-o drumeție în natură organizată în acest sfârșit de săptămână.

Șeful statului a postat duminică, pe Facebook, un video în care apare alături de cei doi copii ai săi, explorând natura, într-o zonă cu păduri și lacuri.

Astăzi am făcut o drumeție în natură, iar copiii au fost cei mai încântați„, a scris Nicușor Dan, pe Facebook.

În filmuleț se vede cum cei doi copii sunt dornici să descopere natura și se bucură de frumusețea locurilor.

Sâmbătă, președintele Nicușor Dan, aflat într-o vizită privată în Republica Moldova, a participat, alături de președinta Maia Sandu, la Festivalul Lupilor, desfășurat în Rezervația Naturală ‘Orheiul Vechi’.

CITIȚI ȘI: Nicușor Dan anunță că Bucureștiul va sprijini Chişinăul în lupta cu dezinformarea şi organizarea de alegeri corecte

Organizatorii festivalului au mulțumit pe Facebook celor doi oficiali care au participat la eveniment. ‘Suntem onorați că, în prima zi a Festivalului Lupilor, i-am avut ca oaspeți pe președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, și pe președintele României, Nicușor Dan. Le mulțumim pentru vizită și pentru sprijinul acordat culturii și tradițiilor care ne unesc’‘, se arată pe pagina oficială a evenimentului.

CITIȚI ȘI: Nicușor Dan și Maia Sandu, la Festivalul Lupilor, în Republica Moldova

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă