Preşedintele României participă la reuniunea Comunității Politice Europene din Armenia

3 May 2026, 13:45 (actualizat 3 May 2026, 19:49)

Preşedintele României merge în Armenia, unde va participa la reuniunea Comunității Politice Europene. Alături de Nicuşor Dan, în avionul care a plecat de la Bucureşti, este şi preşedinta Republicii Moldova.

“Voi participa, alături de Maia Sandu, la Grupul pentru Republica Moldova” a scris Nicuşor Dan pe o reţea socială.

Preşedintele Nicuşor Dan precizează că mâine va organiza o discuție informală privind impactul Coridorului Vertical de Gaze asupra securității energetice regionale.

Şi va co-prezida, alături de preşedintele Muntenegrului, o masă rotundă pe rema dezinformării şi ameninţărilor hibride.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite