Elevi intoxicați, la un liceu din Arad

29 May 2025, 14:37

Momente de panică, astăzi la prânz, la Liceul Sportiv din Arad. Şase elevi au acuzat stări de greață și rău, în timpul unei ore.

Profesoara de la clasă s-a speriat și a sunat la 112. Imediat, la liceu au mers pompierii cu două autospeciale SMURD și o autospecială de transport victime multiple.

Liceenii au fost preluați de echipajele medicale și au primit îngrijiri la față locului. Ulterior, s-a decis transportarea lor la spital. Elevii au fost conștienți și cooperanți.

La față locului au mers și echipajele CBRN, de intervenție în caz de accidente biologice, chimice sau radiologice, care au făcut măsurători în sălile de clasă, dar nu au găsit nimic suspect.

O echipă a Direcției de Sănătate Publică va stabili ce a provocat starea de rău a elevilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite