Mai mulți elevi participanți la Olimpiada Națională de Istorie de la Braşov au ajuns la spital cu simptome de greaţă şi vomă, după ce au mâncat la un restaurant din Codlea, potrivit brasov.net. Autorităţile ar fi încercat muşamalizarea cazului.
Elevii de la Colegiul Loga din Timişoara s-au întors în bănci, după trei zile de cursuri suspendate sau online și dezinfecție generală. Dar sursa îmbolnăvirii a peste o sută de copii şi profesori rămâne necunoscută. Analizele probelor luate de pe suprafeţe şi din apa de la școală au fost negative.
8 April 2024, 10:55 (actualizat 8 April 2024, 22:31)