Un elev din București a fost înjunghiat în fața școlii. Agresorii, doi colegi cu victima, au fost prinși de Poliție

19 March 2025, 14:46 (actualizat 19 March 2025, 19:09)

Un adolescent de 16 ani a fost înjunghiat lângă o unitate școlară din Sectorul 2 al capitalei, în urma unui conflict cu doi tineri. Victima a ajuns la spital. 

ACTUALIZARE În cursul dimineții, un elev de clasa a opta afișa un briceag în incinta școlii. Câteva ore mai târziu, acel elev ar fi agresat o colegă și în ajutorul ei a sărit un alt coleg de clasa a opta. A apărut astfel o situație conflictuală între cei doi băieți, care s-a mutat în afara școlii, după ore. Cel cu briceagul a chemat în ajutor pe alți doi băieți și toți trei l-au atacat pe tânărul care a luat apărarea fetei și l-au înjunghiat, apoi au fugit. Poliția i-a prins și îi audiază.


Elevul a fost dus la spital, dar, din fericire, vătămarea sa este una superficială.

Nu se cunosc motivele agresiunii, pentru moment.

Poliția se află la fala locului.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite