O căprioară înghețată și în pericol de înec, salvată de pompierii din Fălticeni. ISU Suceava: „Sperăm că Bambi va fi bine…”
Un pui de căprioară a fost salvat de la înec și îngheț de pompierii suceveni. Animalul traversa apa înghețată a unui iaz din apropierea orașului Fălticeni, când gheaţa subţire a cedat. Zbaterea puiului de a ieși la mal a fost observată de o femeie care a sunat la 112.
Pompierii militari au folosit o scara si corzi de salvare si au reusit să tragă căprioara pe uscat. Echipele de intervenţie au dus puiul în autospecială şi l-au încălzit până când a venit să-l preia paznicul de vânătoare pentru îngrijiri de specialitate.
ISU Suceava a relatat despre misiune pe pagina unui site de socializare şi a încheiat cu mesajul „Sperăm că Bambi va fi bine…”

