”Șacalul”, trimis în judecată pentru două crime comise în Constanța

25 December 2024, 16:53

Decizie a justiției în cazul bărbatului suspect că a ucis două femei la Constanța, vara trecută. Nicolae Mitrea, poreclit Şacalul, a fost trimis în judecată.

Procurorii spun că după ce le-a ucis pe cele două femei, le-a abandonat trupurile pe câmp.

În acelaşi dosar au fost trimişi în judecată partenera bărbatului şi fiul ei minor, care l-ar fi ajutat să ascundă cadavrele și să își acopere urmele. În plus, femeia este acuzată că i-ar fi permis fiului minor să consume substanțe interzise.

Suspectul a mai fost condamnat la doi ani și două luni de închisoare pentru furtul mașinilor victimelor, mașini pe care le-a condus pe drumurile publice, deși nu avea permis.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite