Ambulanță implicată în accident de circulație în Capitală

19 November 2024, 07:29 (actualizat 19 November 2024, 08:14)

O ambulanţă a fost implicată azi-noapte într-un accident de circulaţie, petrecut în centrul Capitalei.

Evenimentul a avut loc pe Bulevardul Regina Elisabeta. Salvarea a lovit în pllin un autoturism, al cărui şofer susţine că a trecut prin intersecţie pe culoarea verde a semaforului.

Totodată, șoferul autoturismului spune că autospeciala nu avea semnalele acustice și vizuale pornite. Cei din ambulanta susțin contrariul.

Autospeciala transporta un deținut către spital. Pacientul a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Polițiștii urmează să stabilească cu exactitate cum s-a întâmplat accidentul și cine se face vinovat de producerea acestuia.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite