Ministerul Educaţiei: Încă 17 unităţi de învăţământ din judeţul Galaţi reiau activitatea de miercuri cu prezenţă fizică

Sală de clasă, școală - Inquam Photos / Octav Ganea
17 September 2024, 19:42

Încă 17 unităţi de învăţământ din judeţul Galaţi îşi vor relua, miercuri, activitatea didactică cu prezenţă fizică, iar alte două îşi vor desfăşura cursurile în sistem online, a informat Ministerul Educaţiei.

Unităţile de învăţământ din judeţ în care procesul educativ este afectat complet sunt: Şcoala Gimnazială “Prof. Emil Panaitescu” Cudalbi, Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Cudalbi, Liceul Tehnologic “Costache Conachi” Pechea, Şcoala Gimnazială Nr. 4 Pechea, Grădiniţa cu Program Normal “Violeta” Pechea, Grădiniţa cu Program Normal Nr. 4 Pechea, Şcoala Gimnazială “Elena Negri” Costache Negri, Grădiniţa cu Program Normal “Elena Negri” Costache Negri, Liceul Tehnologic “Paul Bujor” Bereşti, Grădiniţa cu Program Normal Nr. 1 Bereşti.

“Precizăm că în cazurile menţionate mai sus, situaţia actuală nu permite desfăşurarea cursurilor în format online. Consiliile de administraţie ale unităţilor de învăţământ aflate în situaţia de a suspenda activitatea didactică vor stabili măsuri privind parcurgerea integrală a programei şcolare”, arată sursa citată.

Şcoala Gimnazială “Elena Doamna” Cuza Vodă şi Grădiniţa cu Program Normal “Prichindel” Cuza Vodă îşi vor desfăşura activitatea în sistem online. Sursa: Agerpres

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite