Un lac aflat lângă Atena a secat atât de mult încât clădirile care fuseseră înghiţite de ape au ieşit la suprafaţă
Seceta provoacă mari probleme în localităţile din jurul capitalei Greciei.
Un lac aflat nu departe de Atena a secat atât de mult încât unele clădiri care fuseseră înghiţite de ape au ieşit la suprafaţă.
Potrivit autorităţilor, nivelul apei din lac a scăzut cu 18 metri în ultimul an.
Acum 40 de ani, sătenii au fost nevoiţi să se mute din casele lor, după ce a fost creat un lac de acumulare. Acum, când lacul a secat, mulţi îşi pot revedea casele care au fost sub ape.

