Un elev de clasa a V-a, de la o școală privată din Capitală, a căzut de la etaj, în pauză

14 December 2023, 18:27

Un grav incident a avut loc la o școală privată din Capitală. Un elev de clasa a V-a a căzut de la etajul al treilea al clădirii. A fost internat în Spitalul Grigore Alexandrescu. Ancheta este în plină desfășurare și scoate la iveală detalii șocante pentru un elev de numai 11 ani. Urmează informații cu puternic impact emoțional!

Totul s-a întâmplat în jurul orei 14.00, într-o pauză, după ce profesorul a ieșit din clasă. Elevul s-a ales cu un traumatism la nivelul toracelui și cu o fractură de umăr.

Gestul elevului este de neexplicat pentru cadrele didactice. Potrivit unor surse, copilul a recurs la acest gest pentru că nu mai putea face față la stresul la care era supus.

Inspectoratul Școlar și conducerea școlii fac anchete.

Otilia Badarni, fondatorul şcolii: Îl cunosc personal, m-a impresionat prin inteligența și prin modul în care aborda viața la școală. Nu îmi explic ce s-a întâmplat cu el și care a fost motivul. Starea lui este stabilă. A plecat de aici conștient și cu regretul acțiunii sale.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite