Bogdan Aurescu a fost decorat de președinta Republicii Moldova, Maia Sandu

Bogdan Aurescu și Maia Sandu
Bogdan Aurescu și Maia Sandu
20 June 2023, 16:02

Maia Sandu a anunțat pe Twitter că i-a acordat lui Bogdan Aurescu “Ordinul de Onoare” pentru “dedicarea sa excepţională în consolidarea legăturilor bilaterale şi în procesul de aderare a Moldovei la UE”.

“Mulţumesc doamnei preşedinte Maia Sandu pentru această onoare deosebită, atât pentru mine personal, cât şi pentru că reprezintă o recunoaştere a eforturilor echipei MAE în sprijinul consolidării Parteneriatului Strategic şi al integrării depline a Republicii Moldova în UE!”, a răspuns Bogdan Aurescu pe aceeași rețea de socializare.

“Ordinul de Onoare” este o înaltă distincţie a Republicii Moldova.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite