VIDEO. Un tânăr care își amenința cu cuțitul colegii, imobilizat de jandarmi

2 February 2026, 09:51 (actualizat 2 February 2026, 19:27)

Un echipaj de jandarmi a fost solicitat să intervină duminică seara, în jurul orei 20.00, în municipiul Zalău, pentru aplanarea unui conflict între patru tineri.

Unul dintre ei îi amenința pe ceilalți trei cu un cuțit. Un trecător a anunțat prin apel la 112 autoritățile. În scurt timp jandarmii au ajuns la fața locului și au reușit sa îl imobilizeze pe agresor.

Incidentul a avut loc în fața internatului în care aceștia locuiau. Tinerii, cu vârste cuprinse între 16 și 18 ani, au fost conduși la sediul Poliției, pentru continuarea cercetărilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite