Ursul care a ucis o femeie în zona localității Bichigiu din Bistrița-Năsăud a fost împușcat

30 May 2026, 15:06

Ursul care la începutul lunii a ucis o femeie, în zona localității Bichigiu din Bistrița-Năsăud, a fost împușcat. Atenție, sunt imagini și informații cu impact emoțional!

Animalul, un mascul de 300 de kilograme, a fost extras astăzi, când revenise în locul unde a atacat femeia de 53 de ani, în apropierea unui lac.

Nu avea frică de om și chiar a devenit agresiv cu echipa tehnică, care îl urmărea.

Joia trecută, și un bărbat de 72 de ani a fost atacat. În cazul acesta, ar fi fost vorba despre o ursoaică cu pui.

Ambele atacuri s-au produs în extravilanul localităţii Bichigiu, în zone izolate.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă