Un sucevean, amendat cu 12 mii de lei pentru abandonarea mai multor pisici în stradă, după ce le-a lovit

12 iulie 2025, 16:43

Amendă de 12 mii de lei pentru un sucevean care a abandonat mai multe pisici pe marginea drumului. Întreaga scenă a fost surprinsă de o cameră de supraveghere.

Bărbatul a oprit pe șosea și a început să scoată pisicile din mașină, una câte una. Le-a aruncat ca pe niște gunoaie și chiar le-a lovit cu piciorul.

Polițiștii de la Protecția Animalelor s-au autosesizat după apariția imaginiilor în mediul online.

Bărbatul a fost avertizat de un sătean că a fost filmat așa că s-a întors și a recuperat animalele. Totuși, a fost amendat cu 12.000 de lei pentru abandon și nerespectarea obligațiilor privind îngrijirea animalelor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă