Un șofer cu permisul suspendat a fugit de polițiști. Acesta nu avea nici mașina înmatriculată, iar plăcuțele pe care le avea montate nu erau ale sale
Careu de ilegalităţi la un şofer de 23 de ani din Bucureşti. S-a crezut deasupra legii în maşina sa germană şi i-a pus pe jar pe poliţişti.
Era pe o stradă din Sectorul 5 al Capitalei când oamenii legii i-au făcut semn să oprească, dar acesta i-a ignorat şi a mers mai departe. Poliţiştii rutieri au pornit în urmărire şi au reuşit să-l oprească la scurt timp. I-au blocat maşina, unul dintre agenţi s-a urcat pe autovehicul în timp ce al doilea agent l-a scos pe şofer cu forţa.
Abia când au început să îi verifice actele în baza de date şi-au dat seama de ce fugise. Tânărul avea permisul suspendat, maşina pe care o conducea nu era înmatriculată, iar plăcuţele pe care le avea montate nu erau ale sale. Şoferul teribilist e cercetat penal acum pentru toate aceste infracțiuni.

