Un șofer cu permisul suspendat a fugit de polițiști. Acesta nu avea nici mașina înmatriculată, iar plăcuțele pe care le avea montate nu erau ale sale

7 January 2024, 14:55

Careu de ilegalităţi la un şofer de 23 de ani din Bucureşti. S-a crezut deasupra legii în maşina sa germană şi i-a pus pe jar pe poliţişti.


Era pe o stradă din Sectorul 5 al Capitalei când oamenii legii i-au făcut semn să oprească, dar acesta i-a ignorat şi a mers mai departe. Poliţiştii rutieri au pornit în urmărire şi au reuşit să-l oprească la scurt timp. I-au blocat maşina, unul dintre agenţi s-a urcat pe autovehicul în timp ce al doilea agent l-a scos pe şofer cu forţa.

Abia când au început să îi verifice actele în baza de date şi-au dat seama de ce fugise. Tânărul avea permisul suspendat, maşina pe care o conducea nu era înmatriculată, iar plăcuţele pe care le avea montate nu erau ale sale. Şoferul teribilist e cercetat penal acum pentru toate aceste infracțiuni.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă