Un profesor de la o școală din Sectorul 4 al Capitalei, cercetat de Poliție pentru comportament agresiv asupra elevilor

Minori abuzați, minori agresați (Foto: Profimedia Images)
5 March 2026, 13:48

Un cadru didactic de la Școala “Sf. Nicolae” din Sectorul 4 din București este cercetat de Poliție pentru purtare abuzivă și rele tratamente aplicate minorilor, informează Direcția Generală de Poliție a Municipiului București.

Potrivit unor surse, cercetările ar fi început după ce mai mulți părinți ar fi făcut plângeri la conducerea școlii față de un profesor care i-ar fi agresat verbal și posibil și fizic, pe elevi, la ore.

Un părinte ar fi observat că copilul său este speriat și ar fi venit la școală să depună o plângere. Lui i s-ar mai fi alăturat încă patru părinți, cu plângeri. Atunci conducerea școlii ar fi chemat Poliția.

Cercetările sunt efectuate de către polițiști din cadrul Secției 26 Poliție, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sectorului 4, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de purtare abuzivă și rele tratamente aplicate minorilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite