Un feribot de pasageri a luat foc pe mare, în largul insulei Sulawesi din Indonezia. Cinci persoane au murit
Un feribot de pasageri a luat foc pe mare, în largul insulei Sulawesi din Indonezia.
Din cei aproape 300 de oameni aflaţi la bord, 5 au murit.
Restul s-au aruncat in apă, fiind salvaţi de pescarii din zonă şi apoi preluaţi de ambarcaţiunile marinei militare.
Feribotul este principalul mijloc de transport în arhipelagul care numără peste 17 mii de insule.
Asemenea incidente au loc frecvent din cauza nerespectării normelor de siguranţă.

