Un elev de clasa a noua din Bacău, condamnat la 1,5 ani de detenție într-un centru de reeducare, pentru agresarea a doi copii cu nevoi speciale

Bullying, violență între elevi, violență în școli
Bullying, violență între elevi, violență în școli
25 March 2024, 19:33 (actualizat 25 March 2024, 22:28)

Adolescentul a fost găsit vinovat pentru lovirea și batjocorirea a doi colegi de clasă, elevi în clasa a opta la ora agresiunii.

Victimele, copii cu nevoi educaționale speciale, au fost filmate în timp ce erau agresate în baia școlii.

Datele din dosar arată că în Colegiul „Dumitru Mangeron”, unde învăţau cei trei, se știa despre comportamentul violent al elevului, însă conducerea a decis doar sancţionarea lui cu mustrare scrisă și scăderea notei la purtare cu două puncte.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite