Un copil și mama lui, bătuți în plină stradă, la Făgăraș. Agresiunea a fost surprinsă de o cameră de supraveghere

28 octombrie 2025, 19:22 (actualizat 29 octombrie 2025, 09:32)

De la joacă la bătaie în toată regula. Un bărbat a lovit un copil și pe mama acestuia, după ce băiatul s-a cățărat într-un copac. Agresiunea a avut loc la Făgăraș și a fost surprinsă de o cameră de supraveghere.

Totul s-a petrecut pe un teren privat din Făgăraș, pe care îl are în grijă chiar bărbatul acuzat de agresiune. Un băiat ar fi încercat să se urce într-un plop de pe acest teren, iar bărbatul l-a certat pentru că îi putea rupe crengile. Copilul s-a plâns mamei care a venit să vorbească cu bărbatul despre cele întâmplate. Doar că discuția a degenerat.

Familia bărbatului spune că mama ar fi dat cu picioarele în poarta casei și chiar ar fi intrat în curte și ar fi aruncat cu geanta după proprietarul casei. Atunci, scandalul ar fi luat amploare. Bărbatul ar fi luat geanta și ar fi lovit-o de mai multe ori atât pe femeie, cât și pe copilul ei.

Niciunul dintre cei implicați nu a făcut plângere la poliție. Totuși, în urma vizionarii imaginilor video care au apărut pe internet, polițiștii din Făgăraș s-au autosesizat și au început o cercetare penală pentru loviri sau alte violențe.

La numărul unic 119 puteţi semnala cazurile de abuz, neglijare, exploatare și orice altă formă de violență asupra copiilor.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite