Un copil de 14 ani din Gorj a condus 80 de km pentru a ajunge la mama lui
Un copil de 14 ani, din Gorj a condus o mașină pe o distanță de 80 de kilometri ca să ajungă la mama lui.
Băiatul era în plasament la o femeie din orașul Novaci. Ea a sunat la 112 și a anunțat dispariția, dar și furtul mașinii.
Polițiștii au căutat peste tot, însă a fost prins abia când copilul a mers cu mașina pe drumurile publice mai bine de o oră până la Rovinari.
Băiatul este în afara oricărui pericol.

