Un copil de 14 ani din Gorj a condus 80 de km pentru a ajunge la mama lui

6 October 2025, 09:56 (actualizat 6 October 2025, 10:01)

Un copil de 14 ani, din Gorj a condus o mașină pe o distanță de 80 de kilometri ca să ajungă la mama lui.

Băiatul era în plasament la o femeie din orașul Novaci. Ea a sunat la 112 și a anunțat dispariția, dar și furtul mașinii.

Polițiștii au căutat peste tot, însă a fost prins abia când copilul a mers cu mașina pe drumurile publice mai bine de o oră până la Rovinari.

Băiatul este în afara oricărui pericol.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite