Un bărbat s-a înecat în mare, la Jupiter. Salvamarii au arborat steagul galben sau roșu în stațiunile de pe litoral
Tragedie la malul mării, în stațiunea Jupiter. Un bărbat a murit după ce s-a aventurat în apele învolburate. Bărbatul a fost observat de mai mulți turiști care au alertat salvamarii.
Echipele de intervenție au plecat după el și au reușit să îl scoată la mal, dar era deja în stop cardio-respirator. Medicii veniți cu două ambulanțe au început manevrele de resuscitare, dar fără răspuns.
Pe litoral, salvamarii au arborat astăzi steagul galben în stațiunile Mamaia și Costinești, ceea ce permite accesul în apă doar înotătorilor experimentați. Iar la Eforie și de la Neptun până la Mangalia a fost steag roșu care interzice intrarea în apă.

