Tânără de 18 ani din Gorj, atacată în propria casă de fostul iubit. Agresorul era înarmat cu o bâtă de baseball

3 June 2026, 10:04 (actualizat 3 June 2026, 10:05)

O tânără de 18 ani din județul Gorj a trecut prin momente de groază, după ce a fost atacată în propria casă de fostul iubit. Vă avertizăm că urmează informații cu puternic impact emoțional.

Bărbatul, în vârstă de 28 de ani, a intrat în locuință la ora 4 dimineața, înarmat cu o bâtă de baseball și însoțit de doi prieteni. Pentru a nu fi recunoscuți, agresorii purtau glugi pe cap și măști medicinale.

Fostul partener al tinerei a lovit-o în repetate rânduri cu bâta, provocându-i răni care au necesitat transportul de urgență la spital.

În urma atacului violent, polițiștii i-au reținut pe cei trei bărbați pentru 24 de ore. Aceștia sunt cercetați pentru lovire sau alte violențe și violare de domiciliu.

Dacă sunteți victima unui abuz în familie, primul pas vital este să vă asigurați siguranța fizică, să apelați numărul de urgență 112 și să sunați la 0800 500 333 pentru a semnala astfel de cazuri.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite