Foștii șefi ai Academiei de Poliție, condamnați la câte 3 ani de închisoare cu suspendare în dosarul șantajării Emiliei Șercan. Jurnalista a publicat mesajul primit atunci: "Vrei să ajungi ca Elodia?"

Fostul rector al Academiei de Poliţie "Alexandru Ioan Cuza", Adrian Iacob, şi fostul prorector al unităţii de învăţământ, Petrică Mihail Marcoci, au fost condamnaţi definitiv joi de Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie la câte 3 ani închisoare cu suspendare pentru şantaj, fiind acuzaţi că l-au determinat pe un poliţist de la Academie să-i trimită mesaje de ameninţare jurnalistei Emilia Şercan. Ziarista a publicat la câteva minute după anunțarea sentinței mesajul de amenințare primit atunci.

Ultima Oră

Cele mai citite