Trotuarele și străzile secundare din București s-au transformat în pârtii. Probleme și în stațiile STB

Deși primăriile din Capitală au anunțat că acțiunea de deszăpezire decurge conform graficului și că operatorii de salubritate lucrează cu motoarele turate la maximum, astăzi, majoritatea trotuarelor și a străzilor secundare erau pline de zăpadă. Din acest motiv, pietonii s-au văzut nevoiți să meargă direct pe şosea ori să treacă prin bălțile formate în stații pentru a se putea urca în mijloacele de transport în comun.

Copiii au ieșit la săniuș, în parcuri și pe străzi

Este iarnă cu zăpadă în sud-estul țării. Ninge viscolit în șase județe și în Capitală, toate aflate sub Cod galben până marți dimineața. Iar în Maramureș, Moldova și Transilvania s-a așternut gerul. Frig este și la malul mării, unde ninge de aproape 24 de ore. Deocamdată nu au fost probleme majore pe drumuri sau pe calea ferată. În schimb, zăpada i-a scos pe copii la săniuș prin parcuri.

Ultima Oră

Cele mai citite