vulpe in oras
Bucuroşi de întâlnire! Aşa au fost câţiva arădeni care au dat peste o vulpe, chiar în apropiere de centrul oraşului, pe malul Mureşului. Oamenii şi-au făcut poze cu vulpea care nu părea deloc intimidată de prezenţa lor.
O vulpe a fost lovită de o mașină, în Sectorul 3 al Capitalei. Animalul este în grija veterinarilor unei asociaţii pentru protecţia animalelor
Misiune de salvare mai puțin obisnuită în Capitală. O vulpe a fost lovită de o maşină pe un bulevard din sectorul 3 din București, iar o femeie a încercat în zadar să mobilizeze autoritățile pentru salvarea animalului. Ajutorul a venit în cele din urmă de la o organizație neguvernamenală. Vulpea, botezată Fox, a ajuns în grija veterinarilor, care o vor opera. Aceștia au găsit în corpul animalului și 10 alice.
O vulpe a ajuns în cartierul Trivale din Pitești
Musafir nepoftit într-un cartier din Pitești. O vulpe a ajuns aseară în cartierul Trivale, din oraș.

