Ziua de joi ne aduce temperaturi mai blânde, norii se risipesc dând voie soarelui să își facă apariția pe cer, așa că, nu ne rămâne decât să așteptăm că primăvara să se instaleze în adevăratul sens al cuvântului.
De mâine începe să se încălzească peste tot în ţară. În centrul şi estul ţării, temperaturile vor fi apropiate celor specifice finalului de octombrie, cu maxime între 9 şi 17 grade.
Vremea se încălzește în Capitală, iar maximele vor ajunge luni la 10-12 grade Celsius, potrivit prognozei speciale pentru București emisă de Administrația Națională de Meteorologie.
Vremea se va încălzi în următoarele zile în aproape toate regiunile, temperaturile maxime urcând până la 8 grade Celsius, în timp ce probabilitatea pentru precipitaţii va fi extrem de redusă pe tot parcursul intervalului, anunță Administraţia Naţională de Meteorologie în prognoza pentru următoarele două săptămâni.