Un român stabilit în Germania duce cu mașina personală șoferii de TIR să voteze
Constantin Troncotă, un român stabilit în Germania, se plimbă prin parcări cu maşina personală, pentru a-i ajuta pe şoferii de TIR, care nu au voie cu mașinile în orașe, să ajungă la urne, pentru a vota în cel de-al doilea tur al alegerilor prezidențiale, potrivit Mediafax.
24 November 2019, 10:49