Regele Charles, la grătar cu australienii. Sub privirile localnicilor a învârtit carnea pe jar și a socializat cu ei

Regele Charles şi-a petrecut ultima zi a călătoriei sale în Australia în compania reprezentanţilor minorităţilor naţionale. Suveranul şi soţia sa au participat la un grătar, unde au stat de vorbă cu localnicii. Mâine, regele Charles pleacă spre Samoa, unde are loc summitul şefilor de stat şi de guvern din Commonwealth.

Ultima Oră

Cele mai citite