virus vaccin
Ministrul Sănătăţii a anunțat că avem epidemie de gripă, după ce, în ultimele trei săptămâni, numărul îmbolnăvirilor a depăşit estimările specialiştilor. A crescut şi numărul deceselor: 58 de oameni au fost răpuși de gripă. Autorităţile fac apel la populaţie să respecte regulile din spitale şi să se vaccineze.
Sorina Pintea: A fost constatată epidemia de gripă, având a treia săptămână epidemică. Specialiștii estimează că circulația intensă a virusului gripal se va extinde și în luna februarie
Ministrul Sănătății, Sorina Pintea, a anunțat, miercuri că a fost constatată epidemia de gripă, având a treia săptămână epidemică. Alte două persoane și-au pierdut viața din cauza gripei. Numărul deceselor a ajuns la 56.

