Invazie de șerpi la Orșova. Localnicii se plâng că administrația locală nu curăță spațiile verzi

Ambrozie, ciulini, ierburi care depășesc jumătate de metru și mai nou șerpi. Așa arată aleile și parcurile din Orșova. Localnicii spun că sunt zone în care de săptămâni bune iarba nu a mai fost tăiată, așa că în oraș au apărut și reptile. Pentru această situație, autoritățile dau vina pe firma care întreține spațiile verzi, în timp ce reprezentanții acesteia spun că nu pot curăța orașul fără bani.

Ultima Oră

Cele mai citite