viorica dancila gafe
O nouă vizită externă, o nouă gafă a premierului Viorica Dăncilă. Aflată în Macedonia, i-a numit pe cetățenii acestei țări "macedoni", în loc de "macedoneni", cum este corect. Iar șirul greșelilor nu s-a oprit aici. Dăncilă a spus apoi că este primul premier care vizitează această țară, deși, după declararea independenței Macedoniei, peste 20 de prim-miniștri străini au făcut acest lucru.

