Donald Trump și Kim Jong-Un s-au întâlnit la Hanoi, în Vietnam. Este al doilea summit SUA-Coreea de Nord în decurs de 8 luni
Donald Trump și Kim Jong-Un au luat cina împreună la Hanoi, în Vietnam, acolo unde are loc al doilea dialog la nivel înalt americano-nord-coreean. Astăzi au avut o primă rundă de convorbiri, tete a tete, apoi au mers la dineu împreună, însoțiți de consilieri. Momentele-cheie sunt joi, când cei doi lideri au discuții extinse și vor semna o declarație comună, despre care se fac nenumărate speculații.
27 February 2019, 14:52