victime ale frigului
O femeie din Iași a fost găsită decedată din cauza frigului, iar un bărbat a ajuns în spital tot din cauza temperaturilor scăzute. Prof univ dr Diana Cimpoeșu de la spitalul ieșean Sfântul Spiridon a transmis informații despre cele două cazuri de hipotermmie.

